niedziela, 12 lutego 2017

Elita - Kiera Cass


  Czyli drugi tom  serii Selekcja, kontynuacja "Rywalek". Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt, lecz teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą, prawdziwą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu. Czyżby trójkąt?

  „.Elita” to już drugi tom serii autorstwa Kiery Cass, która początkowo miała być trylogią noszącą tytuł „Selekcja”. To właśnie dzięki tym powieściom pisarka zyskała rzeszę fanek na całym świecie. Ja sam, mimo tego, że jest to seria pisana pod żeńską część czytelników również dałem się zauroczyć „Rywalkom” i z wielka niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy w moich rękach znajdzie się ich kontynuacja.
Ponad to... Tak, jak rozterki sercowe Americi obniżają wartość dzieła, o tyle to, jak i Maxon jest wyrozumiały i pełen dobroci, niepohamowanego pragnienia by wszystkich uszczęśliwić, albo to jak różny pozostaje od swojego ojca, sprawia, że książka ta ma w sobie coś więcej.
Mimo wszystko jednak muszę przyznać, że zakończenie książki, ostatnie pięć rozdziałów, trzyma w napięciu. Z początku byłem pewien, że ta część okaże się o wiele słabsza od pierwszej, jednak szybko owo wrażenie zniknęło. Druga część jest znacznie bardziej bogata w akcję, więcej dynamizmu, więcej chwytających za serce i gardło momentów...


Wreszcie możemy w pełni dostrzec prawdziwe oblicze Króla Clarksona. Widzimy, że wcale nie jest to władca idealny. To nawet zabawne, że zagrożeniem dla jego tyrani nie tylko względem królestwa, wiernych poddanych, ale także syna, okazuje się być nie kto inny jak sama America – zwykła Piątka, która przecież... nie ma nic. Nie jest nikim ważnym. Król Clarkson ma wiele sekretów, a zwłaszcza jeden, bardzo istotny. W tym sekrecie zakładnikiem uczynił samego Maxona.

  Jeśli więc "Rywalki" zrobiły na was spore wrażenie to "Elita" powinna odebrać wam mowę, bo tak na serio... to nic jeszcze nie wiecie.


Seria: Selekcja #2
Tytuł: Elita
Ilość stron: 328
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczorowska
Autorka: Kiera Cass

3 komentarze:

 1. Uwielbiam ♥ Historia Amy i Maxona jest przewidywalna, ale i tak piękna. Nie lubię króla Clarksona, jest straszny, jeszcze po tym co zrobił Maxonowi :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Schemat i przewidywalność, ale jednak ta seria ma w sobie trochę uroku i jest idealna na miesiące szkolne <3

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie znam tej serii. Może w wolnym czasie się z nią zapoznam :)
  Pozdrawiam,
  www.zaczytanawiedzma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.